Zaskakujące oblicze herbaty matcha

Matcha to zielona herbata, która w ostatnich latach jest na ustach wszystkich. Znana od tysięcy lat jako napój o wybitnych właściwościach zdrowotnych, obecnie zyskuje na popularności w szerszych kręgach; szczególnie upodobały ją sobie osoby prowadzące zdrowy, ekologiczny styl życia. Nie bez powodu – matcha jak żaden inny napój dostarcza szerokiej gamy substancji odżywczych o niezwykle korzystnym wpływie na zdrowie i doskonałe samopoczucie na co dzień.

Minerały i witaminy, duża zawartość błonnika, kofeina i L – teanina oraz ogromne bogactwo antyutleniaczy – to cechy charakterystyczne matcha. Czym różni się ona od tradycyjnej zielonej herbaty, spożywanej w postaci naparu z listków? Tym, że pijąc matcha, spożywamy całe listki; matcha jest bowiem proszkiem uzyskanym ze sproszkowanych młodych listków zielonej herbaty, uprawianych tak, by jak najbardziej wzbogacić je w roślinne substancje czynne. Szacuje się, że filiżanka matcha ma 10 razy więcej dobroczynnych substancji niż tradycyjnie parzona zielona herbata.

Ale to nie wszystko – matcha zaskakuje uniwersalnością jej zastosowania. Poza możliwością zaparzenia pysznego, dodającego energii napoju o pięknej, zielonej barwie, matcha stanowi doskonałą bazę do wykonania pysznej latte czy deserów. A przecież zdrowy i niskokaloryczny deser to marzenia każdego z nas, czyż nie? Ponadto matcha to niezastąpiony składnik wielu kosmetyków, także tych wykonanych własnoręcznie, które umożliwią bardzo skuteczną pielęgnację ciała bez ryzyka uczuleń czy podrażnień.

Autor Artykułu – www.greenmatcha.pl – Sklep z Organiczną Matchą

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *